"Zostańcie w Zawierciu" 2019 - historia Kacpra Ciszewskiego

A A A

Strona główna » Strefa uczestnika » Laureaci » "Zostańcie w Zawierciu" 2019 - historia Kacpra Ciszewskiego

Organizatorzy konkursu ze stażystą

Kacper – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu, pasjonat użytkowej oraz artystycznej grafiki komputerowej. Jest laureatem konkursu „Zostańcie w Zawierciu” zorganizowanym przez Centrum Inicjatyw Lokalnych i Zawierciańskie Forum Pracodawców. Podczas wakacji odbył miesięczny staż zawodowy w agencji reklamowej w Zawierciu.

Dlaczego zdecydował się wziąć udział w konkursie i czy marzenia o pracy grafika komputerowego zostały zweryfikowane przez rzeczywistość? Przekonajmy się!

 

Czemu zdecydowałeś się na udział w konkursie „Zostańcie w Zawierciu”?

Na stronie internetowej Centrum Inicjatyw Lokalnych zobaczyłem informację o konkursie i pomyślałem: czemu nie?! Wydaje mi się, że dla ucznia to świetne rozwiązanie, aby w czasie wakacji móc podjąć pracę w miejscu gdzie się mieszka, nie musieć wyjeżdżać np. za granicę, a przy okazji sprawdzić się w dziedzinie, która naprawdę mnie interesuje.

Skąd wzięła się u Ciebie pasja do grafiki komputerowej?

Myślę, że ogólnie komputery, Internet oraz nowe technologie to tematy, które interesują wielu młodych ludzi. Od jakiegoś czasu pracuję na programie Adobe Photoshop CS6 oraz Inkscape. W swojej szkole działam, jako grafik i stworzyłem już parę plakatów, czy też loga na szkolne gadżety. Poza tym lubię twórcze działania, dlatego też w wolnych chwilach tworzę artystyczne grafiki, którymi dzielę się na fanpage’u na Facebook’u. Lubię też dokonywać obróbki zdjęć znajomych, kiedy mnie o to proszą.

Czy Twoje wyobrażenia na temat pracy pokryły się z tym, jak wygląda ona w rzeczywistości?

Staż zawodowy, który odbyłem podczas wakacji w zawierciańskiej agencji reklamowej pokazał mi, że praca grafika często bywa żmudna i najważniejsze zdanie należy do klienta. Pracownicy mogą coś doradzić, ale najtrudniejszą rzeczą okazuje się sprostać wymaganiom klientów, którzy niekoniecznie znają się od strony technicznej na grafice komputerowej i całym procesie związanym z tworzeniem i przenoszeniem grafiki, loga na dany przedmiot. Mimo wszystko nie zniechęciło mnie to i zamierzam kontynuować swoją pasję i dalej się rozwijać!

Czy chciałbyś dalej uczyć się i pracować, jako grafik na terenie powiatu zawierciańskiego?

Jeżeli chodzi o dalsze kształcenie w tym kierunku, to raczej studiować będę w innym mieście, ponieważ w najbliższej okolicy byłoby to niemożliwe. Nie wiem natomiast jak potoczą się moje losy zawodowe i gdzie przyjdzie mi pracować, ale z pewnością chciałbym, aby jakieś wykonane przeze mnie grafiki zdobiły miasta powiatu zawierciańskiego!

Kacper Ciszewski - sażysta
Kacper Ciszewski - sażysta
Strona głównaDrukujPDF