"Zostańcie w Zawierciu" 2019 - historia Bartka Sarno

A A A

Strona główna » Strefa uczestnika » Laureaci » "Zostańcie w Zawierciu" 2019 - historia Bartka Sarno

Organizatorzy konkursu ze stażystą

Bartek – uczeń Zespołu Szkół im. gen. J. Bema w Zawierciu, amator motoryzacji, drobnych prac naprawczych i majsterkowania. Jest laureatem tegorocznej edycji konkursu „Zostańcie w Zawierciu”, zorganizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych i Zawierciańskie Forum Pracodawców.

Miesiąc wakacyjnego odpoczynku od szkoły przeznaczył na pracę realizując miesięczny staż zawodowy w dziale techniczno-porządkowym Spółdzielni Socjalnej „Kuźnia” w Zawierciu. Bartek pracował przy obsłudze technicznej firmy, wykonując drobne prace naprawcze i konserwatorskie. Pomagał diagnozować usterki i sporządzać raporty.

 

Czemu zdecydowałeś się na udział w konkursie „Zostańcie w Zawierciu”?

Zdecydowałem się wziąć udział w konkursie, ponieważ chciałem inaczej spędzić wakacje. Szansa nauczenia się nowych umiejętności oraz otrzymania stypendium stażowego zachęciły mnie, aby spróbować swoich sił. Spróbowałem i nie żałuję!

 

Co należało do twoich obowiązków podczas odbywania stażu?

Pracowałem przy obsłudze technicznej i uczestniczyłem przy diagnozowaniu i naprawie zgłaszanych usterek na terenie miasta. Czasem pomagałem w naprawach, innym razem odpowiadałem za porządek wokół budynków mieszkalnych.

 

Czy Twoje wyobrażenia na temat pracy pokryły się z tym, jak wygląda ona w rzeczywistości?

Poza motoryzacją lubię majsterkować, wykonywać różne prace fizyczne i techniczne. Choć niektórzy mogliby nie chcieć pracować w charakterze pracownika fizycznego, uważam, że to praca, która także może rozwijać. Mnie sprawia dużo satysfakcji. Mniej więcej właśnie tak wyobrażałem sobie pracę w Spółdzielni, jaką okazała się w rzeczywistości.

 

Czego nauczyłeś się od pracodawcy i czy jesteś zadowolony z odbytego stażu?

Od pracodawcy nauczyłem się przede wszystkim tego, że najważniejsza jest punktualność. Spóźnianie się utrudnia pracę całego zespołu. Ze stażu jestem zadowolony i myślę, że od tej pory będę zwracać większą uwagę na to, jak ważna jest punktualność!

 

Jakie są Twoje plany na przyszłość i czy chciałbyś pracować w Zawierciu?

Choć praca w dziale techniczno-porządkowym i wysiłek związany z pracą fizyczną mogą być męczące, to jednak majsterkowanie, diagnostyka, prace naprawcze naprawdę rozwijają. Swoją przyszłą pracę wiążę z pracą fizyczną, ale czy zostanę w Zawierciu? Tego sam jeszcze nie wiem!

Strona głównaDrukujPDF