"Zostańcie w Zawierciu" 2018 - historia Krzysztofa Pałęgi

A A A

Strona główna » Strefa uczestnika » Laureaci » "Zostańcie w Zawierciu" 2018 - historia Krzysztofa Pałęgi

Praktyki w biurze rachunkowym

Krzysztof, to młody i ambitny student Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Absolwent II L.O. im. H. Malczewskiej w Zawierciu. Po ukończeniu studiów chciałby pracować jako doradca podatkowy. Znalazł się na liście laureatów konkursu „Zostańcie w Zawierciu”, organizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Zawierciańskie Forum Pracodawców, co dało mu możliwość odbycia płatnego stażu zawodowego w wybranym przez siebie miejscu.  Praktyki podjął w biurze rachunkowym Małgorzaty Kawki w Zawierciu.

„Podczas praktyk Krzysztof dał się poznać jako osoba ambitna, sumienna i rzetelna. Wykazywał bardzo duże zainteresowanie tematyką, będącą przedmiotem praktyki. Stawiane przed nim zadania realizował wzorowo. Sam zgłaszał gotowość  do podejmowania nowych prac  i uczenia się kolejnych zagadnień. Jestem pod dużym wrażeniem potencjału, jaki ma zawierciańska młodzież. Uważam, że warto z niego skorzystać, na przykład poprzez organizację takich inicjatyw jak  Zostańcie w Zawierciu. To ważne, by umożliwić młodzieży skorzystanie z praktyk u lokalnych przedsiębiorców.”  – Tak o stażyście i konkursie „Zostańcie w Zawierciu” wypowiada się Małgorzata Kawka – właścicielka i księgowa biura rachunkowego.

Jak odbyty staż wspomina Krzysztof? Przekonajmy się!

 

Dlaczego zdecydowałeś się na udział w konkursie „Zostańcie w Zawierciu”?

Zostanie laureatem konkursu „Zostańcie w Zawierciu” dało mi szansę na spróbowanie sił w zawodzie, który mógłbym wykonywać po zakończeniu obecnych studiów. Niestety, w naszym mieście dość ciężko znaleźć praktyki, które pozwalają się rozwijać.

 

Jakie zadania, obowiązki przydzielono Ci podczas odbywania praktyk?

Między innymi zajmowałem się  wprowadzaniem faktur do systemu,  rozliczaniem, sprawdzaniem  ich dokładności i zgodności.

 

Czy wyobrażenie na temat wybranego zawodu okazało się być zgodne z rzeczywistością? Jakie możesz wysnuć spostrzeżenia, wnioski?

Zawód księgowego pozwala na codzienne mierzenie się z nowymi pojedynczymi problemami, jednak jest on dość monotonny i jednolity, patrząc na narzucone odgórnie terminy rozliczeń.

 

Czego się nauczyłeś podczas odbywania praktyk?

Zdobyłem dużo cennych umiejętności. Między innymi nauczyłem się obsługi programu ERP Optima, prowadzenia ksiąg handlowych oraz ksiąg przychodów i rozchodów.

 

Czy po ukończeniu studiów planujesz zostać w Zawierciu? Ja oceniasz miasto pod względem możliwości rozwijania w nim kariery zawodowej?

Mimo mojej osobistej miłości do tego miasta, wiem że ciężko będzie tu znaleźć pracę, która pozwoli mi na realizację wszystkich celów. Jednak na ostateczny wybór mam jeszcze bardzo dużo czasu.

 

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w realizacji dalszych życiowych planów.

Rozmawiała: Joanna Łapaj, wywiad z dnia: 22.08.2018 r.

Praktyki w biurze rachunkowym
Logo firmy
Strona głównaDrukujPDF