"Zostańcie w Zawierciu" 2018 - historia Kingi Jędruszek

A A A

Strona główna » Strefa uczestnika » Laureaci » "Zostańcie w Zawierciu" 2018 - historia Kingi Jędruszek

Kinga podczas praktyk

Uczennica klasy o profilu humanistycznym II Liceum Ogólnokształcącego  im. H. Malczewskiej w Zawierciu, jest miłośniczką  historii światowej i lokalnej. Marzy o tym, by wykonywać zawód prawnika. Swoją praktykę wakacyjną odbyła w Kancelarii Radcy Prawnego Arlety Dub-Brych w Zawierciu.

"Praktykantka Kinga Jędruszek podczas odbywania praktyki w Kancelarii Radcy Prawnego Arleta Dub-Brych wykazywała się dużym zainteresowaniem przy wykonywaniu bieżących czynności związanych z funkcjonowaniem Kancelarii.  Z dużą starannością i dokładnością realizowała powierzone jej zadania i obowiązki. To osoba komunikatywna, bardzo szybko odnajduje się w nowym otoczeniu. Szybko zaklimatyzowała się w zespole Kancelarii. Dodatkowo, bez problemu nawiązywała kontakt z klientami Kancelarii, a także z organami wymiaru sprawiedliwości i organami administracyjnymi. Jest osobą ambitną i chętnie podejmowała nowe zadania. Potrafi jasno i wyraziście formułować myśli przez co z powodzeniem sporządzała projekty pism procesowych. To osoba punktualna, sumienna, pracowita, dokładna, rzetelna oraz odpowiedzialna i godna zaufania" - przyznała właścicielka firmy - Arleta Dub-Brych. 

Jak odbyty staż wspomina Kinga? Czas się przekonać!

 

Dlaczego zdecydowałaś  się na udział w konkursie „Zostańcie  w Zawierciu”?

Zdecydowałam się wziąć udział w konkursie „Zostańcie w Zawierciu”,  ponieważ chciałam zobaczyć na czym polega praca radcy prawnego oraz poznać mechanizm funkcjonowania  kancelarii.

 

Jakie zadania, obowiązki przydzielono Ci podczas odbywania praktyk?

Wakacyjną praktykę miałam przyjemność odbyć w Kancelarii Radcy Prawnego mecenas Arlety Dub- Brych. Pani mecenas powierzyła mi układanie akt w archiwum oraz segregację bieżących spraw. Nie tylko to należało do moich obowiązków, z czasem miałam okazję pisać różnorodne pisma do instytucji państwowych.


Czy wyobrażenie na temat wybranego zawodu okazało się być zgodne z rzeczywistością? Jakie możesz wysnuć spostrzeżenia, wnioski?

W wyobrażeniu wielu ludzi zawód radcy prawnego jest zawodem banalnym. Miałam okazję poznać system funkcjonowania tej profesji i przekonałam się, że jest to błędne myślenie. Tego zawodu człowiek musi się uczyć przez całe życie. Wymaga on dokładnej analizy danej sprawy i doskonałej znajomości przepisów prawnych, które nieustannie ulegają zmianie.

 

Czego się nauczyłeś podczas odbywania praktyk?

Pani Mecenas pokazała mi, iż w tym zawodzie człowiek musi posiadać wiedzę z każdej dziedziny życia. Współpraca z ludźmi nie należy do najłatwiejszych, dzięki praktyce nauczyłam się spokojnego podejścia i wnikliwej analizy spraw.

 

Czy po ukończeniu studiów planujesz zostać w Zawierciu? Jak oceniasz miasto pod względem możliwości rozwijania kariery zawodowej?

Myślę, że po ukończeniu studiów wyższych chciałabym spróbować swoich sił w większym mieście. Na terenie Zawiercia jest wiele kancelarii oferujących usługi w tym zakresie. Jednak chętnie udzielę porad prawnych osobom mieszkającym w Zawierciu i okolicach.

 

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w realizacji dalszych życiowych planów.

Rozmawiała: Joanna Łapaj, wywiad z dnia: 23.08.2018 r.

Organizator podczas wizyty u stażodawcy
Strona głównaDrukujPDF