"Zostańcie w Zawierciu" 2017 - historia Joanny Bogusławskiej

A A A

Strona główna » Strefa uczestnika » Laureaci » "Zostańcie w Zawierciu" 2017 - historia Joanny Bogusławskiej

Joanna – swoje wykształcenie toruje podług pasji i zainteresowań, które wiodą ją przez życie. Jest uczennicą klasy o profilu technik architektury krajobrazu Zespołu Szkół im. X. Dunikowskiego w Zawierciu. Fascynują ją aranżacja wnętrz, tworzenie kompozycji florystycznych, projektowanie ogrodów.

W jakim miejscu mogłaby chcieć odbyć swój wymarzony staż zawodowy? Z pewnością w pięknym, profesjonalnym, pełnym kwiatów i twórczej atmosfery. Jako laureatka konkursu „Zostańcie w Zawierciu” organizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych oraz Zawierciańskie Forum Pracodawców dostała możliwość odbycia wakacyjnych praktyk w pracowni florystyczno-artystycznej „Biała Dolina” Renaty Hynek w Zawierciu.

„Asia udowodniła, że florystyka oraz praca w kwiaciarni są jej prawdziwymi pasjami. Zauważam w niej spory potencjał, który poparty odpowiednimi kursami i szkoleniami z zakresu florystyki może zostać naprawdę dobrze spożytkowany!” – przyznała właścicielka kwiaciarni.

Jak odbyty staż wspomina Joanna – o tym w dalszej części artykułu.

 

Czemu zdecydowałaś się na udział w konkursie „Zostańcie w Zawierciu”?

Już po raz drugi jestem laureatką konkursu „Zostańcie w Zawierciu”. Obawiałam się, że nie uda mi się zakwalifikować kolejny raz. Byłam więc nastawiona sceptycznie, podejrzewałam, że jest wielu chętnych, którzy tak jak ja – chcieliby skorzystać z możliwości odbycia stażu. Ale zaryzykowałam i... udało się! Bardzo się cieszę, że mogłam nauczyć się wielu nowych rzeczy i doświadczyć profesjonalnej pracy w kwiaciarni.

 

Co należało do Twoich obowiązków podczas odbywania stażu?

Przede wszystkim pomagałam w pracach związanych z tworzeniem bukietów oraz dekoracji ślubnych. Układanie kompozycji z kwiatów naprawdę mnie fascynuje i starałam się również tworzyć je sama. Drobna pomoc pań florystek pozwalała mi osiągać zadowalające efekty! Praca w kwiaciarni to również obcowanie z klientami. Nauczyłam się jak z nimi rozmawiać, a panie florystyki wprowadziły mnie w tajniki kwiaciarni.

 

Czy Twoje wyobrażenia na temat pracy pokryły się z tym, jak wygląda ona w rzeczywistości?

Tak! Moje wyobrażenie na temat pracy w kwiaciarni oraz to, jak faktycznie ona wygląda pokryło się w 100 %. Kwiaciarnia jest miejscem, gdzie ciągle coś się dzieje. Cieszyły mnie piękno i zapach kwiatów, a fakt, że bukiety, w których tworzeniu pomagałam trafiały w gusta klientów był dla mnie najważniejszy!

 

Czego nauczyłaś się od pracodawcy i czy jesteś zadowolona z odbytego stażu?

Pani Renata Hynek - właścicielka pracowni florystycznej „Biała Dolina” pokazała mi na czym polega praca w kwiaciarni. To nie tylko tworzenie artystycznych wizji florystycznych, ale również kontakt z klientem, dostawcami kwiatów i materiałów. Staż, który odbyłam z pewnością pomoże mi ukierunkować swoją przyszłość zawodową.

 

Czy dalej zamierzasz kształcić się w tym kierunku, korzystając z ofert szkół florystycznych?

Wiem, że florystyka jest tym, czym pragnę się zająć w przyszłości! Marzę, aby stworzyć miejsce, w którym będzie można zająć się wszystkim kompleksowo – od budowy domu aż po aranżację i dekorację wnętrza. Dlatego też pragnę połączyć naukę w szkole florystycznej ze studiami architektonicznymi.

 

W Zawierciu istnieje możliwość podjęcia nauki oraz odbycia różnych kursów i szkoleń florystycznych. Czy zamierzasz skorzystać z oferty, którą proponuje miasto, a w przyszłości podjąć pracę zawodową właśnie na terenie Zawiercia?

Swoją karierę zawodową wiążę z Zawierciem. Tutaj pragnę mieszkać, kształcić się i pracować. Z pewnością skorzystam z ofert, które daje miasto z zakresu nauki florystyki. Życzyłabym sobie, aby w przyszłości w naszym regionie było tak duże zapotrzebowanie na usługi florystyczne, iż nie miałabym wyjścia i wręcz musiałabym tu zostać!

Strona głównaDrukujPDF